T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ordu İl Sağlık Müdürlüğü Fatsa Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ordu İl Sağlık Müdürlüğü Fatsa Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Diyabet Polikliniği

Güncelleme Tarihi: 22/10/2018

Diyabet (şeker) hastalarının beslenme, ilaç, insülin kullanımı, egzersiz ve hastalıkları ile ilgili bilgiye ihtiyaçları olan her konuda birebir görüşme yapılmakta danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Polikliniğe bizzat başvurabileceğiniz gibi dâhiliye polikliniklerinden de yönlendirilebilirsiniz. 

Diyabet Eğitim Polikliniği

Hastanemizde 2016 yılından itibaren Diyabet Eğitim polikliniği dahiliye doktorlarının yönlendirdiği ayaktan hastalara ve yatış alan diyabetli hastalara eğitim vermektedir.

Diyabet Eğitim Hemşiresine kaydı bulunan hastalar aylık olarak düzenlenen diyabet okuluna,  davet edilip isteyen hastalara eğitimler verilmektedir. Sizler de okulumuza katılmak isterseniz diyabet polikliniğimize uğrayıp iletişim bilgilerinizi verebilirsiniz.

      Eğitimler broşürler, slayt gösterisi, insülin kalemleri kullanılarak ve kan şekeri ölçümleri yapılarak birebir görüşmeler ile ya da uygun topluluk oluşturulduğunda grup eğitimleri şeklinde verilmektedir.

 Diyabet eğitim polikliniği A-blok 1.katta dahiliye poliklinikleri ile aynı katta faliyet göstermektedir. Eğitimler; Diyabet eğitim hemşireliği sertifikası almış olan Hemşire Dilek YILDIRIM SEMİZ tarafından verilmektedir.

Diyabet ile ilgili bilgi almak isteyen herkese danışmanlık hizmeti verilmektedir.